Eugen Neagoe se simte nedreptățit! „Am pierdut două puncte mari. Suntem fraieri”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 09 noiembrie 2018, ora 23:58,
eugen-neagoe

Antrenorul echipei Sepsi Sfântu Gheorghe, Eugen Neagoe, s-a declarat dezamăgit după remiza din deplasare cu Universitatea Craiova, scor 1-1. Oltenii au egalat în inferioritate numerică, iar Sepsi a avut un gol anulat în minutul 90+5.

Craiova a ratat un penalty în minutul 28, prin Fedele. Sepsi a deschis scorul în minutul 36, prin Karnițki.

În minutul 58, căpitanul oltenilor, Alex Mitriță, a fost eliminat. Universitatea Craiova a egalat în minutul 82, prin Burlacu.

După ce Martici a fost eliminat, Sepsi a avut un gol anulat pe motiv de fault în atac. Oaspeții au protestat vehement.

Rezumatul partidei poate fi urmărit AICI.

Sunt foarte dezamăgit că n-am reușit să câștigăm în această seară. Am pierdut două puncte mari! Băieții au încercat, au făcut un efort fantastic. Și tactic au stat foarte, foarte bine. Dacă reușeam să marcăm al doilea gol, probabil se termina meciul. Am reușit să marcăm în ultimul minut, dar nu știu ce s-a întâmplat acolo. Nu le-am reproșat nimic arbitrilor, am dat mâna cu ei.

De 15 etape n-am primit niciun penalty. Au fost faulturi evidente, penalty-uri clare, nu s-a judecat cu aceeași unitate de măsură. S-au făcut greșeli evidente doar împotriva echipei mele. Aceste lucruri mă dor, pentru că muncesc! Și arbitrii sunt oameni, fac greșeli, dar sincer este strigător la cer! Sunt alte echipe care au beneficiat de ‘n’ erori.

N-avem nicio treabă cu play-off-ul! N-avem nicio șansă. Meritam să câștigăm acest meci, împotriva uneia dintre cele mai bune echipe din campionat. Am jucat foarte bine cu echipele care au fost în play-off anul trecut. Suntem fraieri! Trebuia să avem șase puncte în plus, să fim cel puțin la egalitate cu Craiova„, a spus Neagoe la DigiSport.

Sepsi Sfântu Gheorghe ocupă locul șapte în clasament, la egalitate de puncte cu Astra Giurgiu, în timp ce Universitatea Craiova e pe poziția a treia în Liga 1.

neagoesepsiliga 1sepsi sfântu gheorghearbitriantrenoreugen neagoepenaltycraiovauniversitatea craiova