Eugen Neagoe este pe val la Sepsi. „Meritam să câștigăm, dar am intrat în panică”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 23 aprilie 2018, ora 22:30,

Eugen Neagoe, antrenorul lui Sepsi Sfântu Gheorghe, a fost extrem de supărat după ce echipa sa a pierdut două puncte în ultimul minut al meciului din deplasare cu FC Botoșani, scor 2-2, în etapa a 6-a din play-out-ul Ligii 1. Cu toate acestea, botoșănenii au o serie de șase partide fără înfrângere.

Sunt foarte supărat, pentru că meritam să câştigăm în această seară. Nu am făcut o partidă extraordinară, dar nici Botoşani nu ne-a pus nicio problemă. Am primit două goluri din faze fixe. Chiar nu ne-au pus nicio problemă, n-au avut nicio ocazie şi e păcat să pierzi puncte de maniera asta. Nu e prima oară, e al treilea joc când primim gol în ultimul minut şi în minutul 90. Şi sunt două puncte foarte mari pe care le-am pierdut.

Am greşit foarte mult după ce am marcat golul doi. Dacă eram mai inspiraţi, dacă ultima pasă era mai bună, cred că puteam să înscriem şi al treilea gol şi al patrulea gol fără nicio problemă. Dar iar am intrat în panică spre sfârşitul jocului„, a spus Neagoe pentru Telekom Sport.

Hadnagy: Asta înseamnă să fii prost!

Atilla Hadnagy, atacantul formației din Sfântu Gheorghe, a fost extrem de furios după ratarea victoriei.

Iar pierdem puncte în prelungiri. Parcă suntem blestemați să primim gol. Asta înseamnă să fii prost. Trei puncte ar fi fost de aur, dar mergem înainte. Nu-mi pot explica aceste lucruri, trebuia să câștigăm. Am avut om în plus, am controlat partida. Cu cele șase puncte pierdute pe finaluri de meci am fi fost ca și salvați de la retrogradare„, a spus Hadnagy, la finalul partidei de la Botoșani, pentru DigiSport.

Florin Plămadă (18′) și Răzvan Tincu (90+4′) au înscris pentru FC Botoșani, iar Milovan Petrovikj (42′) și Marko Simonovski (61′) au reușit golurile pentru SepsiPlămadă a fost eliminat în minutul 48.

În urma acestui rezultat, FC Botoșani se află pe locul 2 al play-out-ului, cu 29 de puncte, iar Sepsi OSK Sfântu Gheorghe ocupă poziția a 4-a, cu 20 de puncte.