Eugen Neagoe a transformat Astra! Calificare fără emoții pentru giurgiuveni în Cupa României

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 29 noiembrie 2020, ora 15:50,
astra victorie

Ultima clasată în Liga 1 s-a calificat în optimile competiției după ce a trecut de divizionara secundă Ripensia Timișoara.

Doar prima repriză a fost echilibrată. Montini a deschis scorul în debutul partidei, dar timișorenii au egalat prin Sokovic în minutul 22. Fosta campioană a României s-a dezlănțuit după pauză. Răduț și-a adus din nou echipa în avantaj, pentru ca Montini să reușească dubla după o oră de joc.

În ultimele minute, Azulay și Valentin Gheorghe și-au trecut și ei numele pe lista marcatorilor într-un meci încheiat cu scorul de 5-1 în favoarea oaspeților. A fost a doua victorie consecutivă a Astrei, după ce echipa lui Eugen Neagoe se impusese și în urmă cu o săptămână în fața celor de la Hermannstadt în Liga 1.