Eșec pentru Al Ahli, cu Nicolae Stanciu titular

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat marți, 12 februarie 2019, ora 23:51,
stanciu-al ahli

Al Ahli Saudi, cu mijlocașul Nicolae Stanciu titular, a pierdut meciul de pe teren propriu cu Al Nasr, scor 1-2, în etapa a 20-a din campionatul Arabiei Saudite.

Stanciu a avut două ocazii în prima repriză, apoi a fost înlocuit în minutul 66.

Hamdallah (45+1′, 60′) a înscris pentru Al Nasr, iar Al Soma (59′ – penalty) a reușit golul gazdelor.

Al Ahli ocupă locul trei în clasament, iar Al Nasr se află pe poziția a doua. Al Shabab, echipa românilor Marius Șumudică, Constantin Budescu și Valerică Găman, poate să o depășească pe Al Ahli, în cazul unui succes.

Al Ahli Saudi a plătit aproximativ 10 milioane de euro pentru a-l transfera pe căpitanul Spartei Praga. Nicolae Stanciu (25 de ani) a ales calea Arabiei Saudite pentru un salariu de aproximativ 2,5 milioane de euro anual.