Eșec neașteptat pentru CSM București în Liga Campionilor

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 02 martie 2019, ora 17:55,
csm-bucuresti

CSM București a pierdut meciul din deplasare cu formația slovenă Krim Ljubljana, scor 22-23, în grupa principală 2 din Liga Campionilor. ‘Tigroaicele’ sunt deja calificate în sferturile de finală ale competiției europene.

Prima repriză a fost echilibrată și s-a încheiat 12-11 pentru gazde. În partea secundă, bucureștencele au clacat inexplicabil, iar Krim a avut un avans de 7 goluri.

Pentru CSM au marcat Curea (9 goluri), Lazovic (5), Omoregie (3), Cvijic (3), Radicevic (1), Manea (1).

Fără 5 jucătoare de bază, echipa CSM Bucuresti Handbal pierde la limita în Slovenia. ? RK Krim Mercator vs #CSMBucuresti 23-22 (12-11)#OrasulTau #EchipaTa #CSMB

Publicată de CSM Bucuresti Oficial pe Sâmbătă, 2 martie 2019

E a doua înfrângere consecutivă pentru CSM București în Ligă, după eșecul de săptămâna trecută cu Gyor, scor 25-27, în Sala Polivalentă.

În urma rezultatului, CSM Bucureşti rămâne cu 10 puncte, pe locul 3, iar Krim, cu 5 puncte, ocupă poziția a 5-a în grupă.

În ultimul meci din grupă, CSM București va juca pe teren propriu, pe 8 martie, cu Thuringer HC (Germania).

Gyor, CSM Bucureşti, Vipers Kristiansand şi FTC Budapesta au obţinut deja calificarea în sferturile de finală ale Ligii Campionilor.