VIDEO | Eșec incredibil pentru „U” Cluj! Ripensia a învins la ultima fază. Mansour, accidentare gravă

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 26 aprilie 2019, ora 19:45,
U Cluj Ripensia

Meci fabulos în Liga 2, între U Cluj și Ripensia Timișoara.

Oaspeții au obținut o victorie incredibilă pe Cluj Arena, scor 3-2, iar Petrolul se poate apropia la un singur punct de ardeleni, dacă o bate sâmbătă pe Daco-Getica.

Gavra a deschis scorul în minutul 22, însă Dumiter a egalat imediat și a stabilit scorul pauzei. Același Dumiter a marcat în minutul 49, însă gazdele au egalat prin Hațiegan, după ce Ripensia a avut o serie de ratări mari.

A urmat accidentarea gravă a lui Mansour la duelul cu Goga, iar Ripensia a luat toate punctele: Drăghici a dat lovitura la ultima fază a meciului.

Cei de la Ripensia au avut o postare de zile mari pe social-media, la finalul meciului.

Noi am afirmat-o cu subiect și predicat…