Edinson Cavani, ÎN LACRIMI după succesul cu Portugalia! ”Îmi imaginez ce e în Uruguay”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 01 iulie 2018, ora 09:35,
cavani
cavani

Edinson Cavani, 31 de ani, a fost omul meciului din partida Uruguay – Portugalia, scor 2-1. Autorul unei duble, Cavani i-a calificat pe ”celești” în sferturile Mondialului din Rusia, acolo unde va da peste Franța.

Calificarea Uruguayului în sferturile turneului final a adus în rândul poporului sud-american un entuziasm de nedescris. Această bucurie l-a emoționat până la lacrimi și pe Cavani, care la finalul meciului a declarat:

„Sunt fericit, sunt foarte mulţumit de ce s-a întâmplat pe teren! Mă bucur că am ajuns până aici! Este emoţionant, nu am cuvinte să descriu ceea ce simt! Vedeţi şi voi oamenii care se bucură. Îmi imaginez ce se întâmplă acum în Uruguay”, a declarat Cavani, cu lacrimi în ochi.

În altă ordine de idei, vestea proasă pentru „celești” este legată tot de Cavani, care a ieșit de pe teren accidentat, în minutul 74 și poate rata confruntarea cu Franța:

„Vom vedea ce va fi mai departe. Am simţit o durere, am fost schimbat. Mă bazez pe colegii mei”, a concluzionat Edinson Cavani.

portugaliacalificare uruguayrusiasferturi mondial rusiacupa mondialacampionatul mondialbucurie uruguayfotbalCM2018edinson cavani