RS Live

Realitatea.NET

Realitatea Financiară

TaBu

Echipa lui Laurențiu Reghecampf merge ceas! Al Wasl a ajuns la a 4-a victorie consecutivă

Al Wasl, echipa antrenată de Laurențiu Reghecamp, a ajuns la a 4-a victorie consecutivă în campionatul Emiratelor Arabe Unite!

Formația tehnicianului român s-a impus împotriva celor de la Al Dhafra, scor 2-1, în etapa a 18-a. Elevii lui ”Reghe” au făcut o primă repriză perfectă și au punctat de două ori în 2 minute: Saleh și Lima, minutele 23 și 34.

Oaspeții au redus din diferență prin Bawazir, minutul 84, însă nu au mai reușit să marcheze, iar Al Wasl a obținut toate cele 3 puncte.

Pe locul 9 se află formația lui Laurențiu Reghecamp în campionatul Emiratelor Arabe Unite. Clubul este la 11 puncte distanță de podium.