Dusan Uhrin nu face calcule: „Sincer, nu-mi pasă!”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 29 noiembrie 2019, ora 23:17,
Uhrin
Uhrin

Dinamo a învins Poli Iași cu 1-0 și s-a apropiat la două puncte de playoff. Antrenorul Dusan Uhrin Jr preferă să nu facă acum calculele.

„A fost foarte dificil pentru că nu am jucat așa bine. Am început să jucăm după minutul 60 şi sunt fericit că am câştigat. În prima repriză nu a funcționat tranziţia din apărare spre atac. Ei nu ne-au dat pra multe spaţii şi acesta a fost motivul pentru care am jucat mai slab. Eu am fost convins că vom câştiga acest meci. Am înscris şi am jucat bine în repriza a doua

Am fost calmi, am vorbit în vestiar să ne calmăm şi să rezovăm tranziţia mingii spre atac. Nu au fost cuvinte grele. În prima repriză am fost destul de nervoşi

Nu îmi pasă cine a mai câştigat astăzi şi cine va mai câştiga. Vom vedea pentru că mai sunt 9 meciuri. Sincer, nu îmi pasă”, a spus Uhrin.