VIDEO | Stanciu a câștigat duelul românilor din Arabia Saudită! Eșec usturător pentru echipa lui Șumudică

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 05 aprilie 2019, ora 21:45,
budescu-stanciu

UPDATE 22:40 Al Ahli a învins Al Shabab cu 4-0. În repriza a doua, Djaniny (53′) și Muwashar (64′) au înscris.

Nicolae Stanciu a dat pasa decisivă la ultimul gol, după o acțiune individuală.

Constantin Budescu a jucat modest și a fost înlocuit în minutul 57.

Clasamentul din Arabia Saudită

UPDATE 21:55 Al Ahli a dominat categoric și conduce cu 2-0 la pauză, după reușitele lui Al Fatil (34′) și Djaniny (38′). Nicolae Stanciu nu a contribuit decisiv la niciunul dintre goluri.

Valerică Găman a fost depășit foarte ușor de către Djaniny.

Al Shabab (locul 3) și Al Ahli (locul 5) se înfruntă în această seară, de la ora 20:45, în etapa a 26-a din campionatul Arabiei Saudite. Patru români sunt implicați în această confruntare.

Valerică Găman și Constantin Budescu sunt titulari la echipa antrenată de către Marius Șumudică.

La Al Ahli, Nicolae Stanciu va juca din primul minut. Oaspeții au nevoie de un rezultat bun pentru a se menține în cursa pentru locul 3, care asigură calificarea în Liga Campionilor Asiei.

marius șumudicăarabia sauditaal ahligamannicolae stanciusumudicavalerică gămanconstantin budescustanciubudescu