Discuții aprinse între doi jucători de la Astra: ”Ce cauți, mă, acolo!?” De unde a plecat totul

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 21 decembrie 2019, ora 18:34,
denis-alibec-si-constantin-budescu astra

Denis Alibec a fost unul dintre marcatorii Astrei Giurgiu în victoria cu Academica Clinceni, scor 3-1, din etapa a 22-a a Ligii 1. Atacantul și-a trecut numele pe lista marcatorilor în minutul 72. Ar fi putut marca mult mai rapid dacă nu s-ar fi opus unul dintre coechipieri.

La finalul meciului, atacantul Astrei a dezvăluit că a avut un clinci verbal în timpul jocului cu Radunovic, fundașul stânga al giurgiuvenilor, care i-a respins un șut promițător, în minutul 37.

”L-am întrebat, ce cauți, mă, acolo? A văzut jucătorul de la Clinceni în poartă și s-a gândit să se ducă să blocheze portarul. Asta este, important că am câștigat. Am tremurat un pic pe final, că ne-au atacat cei de la Clinceni, dar este foarte bine”, a spus Denis Alilbec la finalul meciului cu Academica Clinceni.

Astra Giurgiu a primit o veste tristă astăzi

Echipa pregătită de Bogdan Andone a fost depunctată cu trei puncte pentru încălcarea regulamentului. Oficialii clubului din Giurgiu au anunțat prin intermediul unui comunicat de presă că vor ataca decizia la TAS.

În urma depunctării Astra a coborât pe doi în clasamentul Ligii 1, cu 40 de puncte.