Dinamoviștii, luați la mișto de șefii Craiovei: „Trebuia să pună radarul!”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat marți, 05 noiembrie 2019, ora 12:41,
marcel-popescu

Dinamoviștii au criticat arbitrajul la meciul cu Universitatea Craiova, pierdut cu 4-1 la Turnu Severin.

Dinamo a avut un gol anulat eronat, pentru ofsaid, în minutul 11, la scorul de 0-0. Moldoveanu a trimis cu capul, în poarta lui Pigliacelli, din poziție regulamentară, faza nefiind chiar complicată.

Florin Prunea a acuzat maniera de arbitraj, dar oltenii îi iau în râs pe oficialii din Ștefan cel Mare.

Declarațiile lor sunt amuzante. Haideți să fim onești. Dacă luăm cele două penalty-uri acordate Universității, n-are rost să ne mai văităm și să ne mai lamentăm. A invoca arbitrajul ca scuză este inoportun. Universitatea are un trio ofensiv extrem de rapid, mă refer aici și la Bărbuț. Dacă era precaută, Dinamo trebuia să pună radarul, jucătorii noștri au depășit viteza legală„, a declarat managerul general al Craiovei, Marcel Popescu.

A doua mare greșeală de arbitraj a meciului a fost făcută de brigada condusă de Marius Avram în defavoarea Universității. În minutul 66, Mihai Popescu a comis henț în careu, la centrarea lui Andrei Ivan, însă jocul a continuat.