VIDEO | DINAMO a fost UMILITĂ! Roș-albii, OUT din Cupa României! REDNIC, eliminat de o echipă din LIGA A TREIA

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 01 noiembrie 2018, ora 21:54,
Grozav penalty

Dinamo a fost eliminată incredibil din Cupa României, după ce a pierdut la loviturile de departajare la Miercurea Ciuc.

Echipa din liga a treia a început formidabil repriza secundă și a punctat superb de două ori, prin Majnik și Magyari.

Nistor a redus din diferență imediat, iar apoi același Nistor a împins meciul în prelungiri, cu golul din minutul 58.

Gazdele au avut apoi două ocazii mari, Dinamo a trecut și ea pe lângă gol, iar Neicuțescu, introdus în prelungiri, a adus în avantaj echipa lui Rednic.

Delorge a îngropat-o pe Dinamo! Grozav a fost penibil

Berde a dus meciul la loviturile de departajare, iar acolo ciucanii au produs marea surpriză, reușind o calificare istorică în sferturile Cupei.

Delorge a ratat de două ori de la punctul cu var, după ce a fost pus să repete execuția. Grozav a încercat să înscrie elegant, însă a tras lamentabil printr-o scăriță, iar Olteanu și Ciobotariu au ratat și ei.

Deși portarul Muțiu a apărat patru lovituri de departajare, Dinamo trăiește probabil cea mai mare umilință din istorie, iar retrogradarea în Liga 2 n-ar fi o surpriză chiar atât de mare.

Megvan!!!

Publicată de FK Csíkszereda pe Joi, 1 Noiembrie 2018

CUPA ROMÂNIEICSIKSZEREDA Miercurea Ciuc vs DINAMO București 6-5 la loviturile de departajareFC Dinamo București a…