Dinamo, nicio şansă la Kiev! ,,Câinii” au pierdut la scor de neprezentare cu echipa lui Mircea Lucescu

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 27 martie 2021, ora 20:17,
Dinamo Dinamo Kiev

Dinamo Bucureşti a pierdut partida din Ucraina, disputată în compania lui Dinamo Kiev, echipă care este pregătită în aceste moment de către Mircea Lucescu.

Dinamo, condusă de pe margine de către Gigi Mulţescu, a pierdut meciul numit ,,Amicalul salvării” cu scorul de 3-0.

Golurile partidei disputate pe stadionul Olimpik au fost marcate de către Clayton, în minutul 22, Lednev, în minutul 41, respectiv Khondak, în minutul 90+3.

Cum au arătat echipele de start în meciul de azi

Dinamo Kiev: Boyko – Sidcley, Shepelev, Kedziora, Tymchyk, Andriyevsky, Garmash, Buialskyi, De Pena, Lednev, Clayton

Rezerve: Morgun, Skorko, Bilovar, Khondak, Kuzyk, Gorbach, Mykhaylenko, Vanat, N. Voloshyn, V. Voloshyn
Antrenor: Mircea Lucescu

Dinamo: Mitrovic – Sorescu, Ehmann, Bejan, Grigore, Crețu, Răuță, Stan, Moldoveanu, Blejdea, Fabbrini

Rezerve: Gol, Bordușanu, Morsay, Mihaiu, Măgureanu, Borcea, Ionescu, Hîldan, Bani
Antrenor: Gheorghe Mulțescu.

Dinamo a jucat un amical cu Dinamo Kiev în speranţa că va reuşi să strângă banii necesari pentru a obţine licenţa pentru sezonul următor din Liga 1.