Dinamo, finalistă în Cupa României la handbal masculin! Steaua o poate urma

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 29 mai 2021, ora 15:30,
Dinamo Bucuresti Handbal Club

Dinamo s-a calificat în ultimul act la Cupei României la handbal masculin, după o victorie în fața celor de la CSM Bacău.

”Câinii” au trecut de formația moldoveană cu scorul de 27-23 (12-12) într-un meci disputat în Sala Polivalentă din București. Trupa pregătită de Constantin Ștefan are astfel șansa de a-și apăra trofeul cucerit anul trecut. Dinamo poate face eventul, după ce a triumfat și în Liga Zimbrilor.

dinamo-handbal-masculin

După o primă repriză echilibrată, Dinamo a tranșat calificarea în repriza a doua datorită fenomenalului portar Saeid Heidarirad și a unei bănci de rezerve cu mai multe soluții pentru rotațiile jucătorilor din timpul meciului.

A doua semifinală are loc tot astăzi. Meciul Steaua – AHC Dobrogea Sud se va juca în aceeași locație, de la ora 15:30.

Finala mică și finala mare a competiției vor avea loc tot în Sala Polivalentă din București. Lupta pentru trofeu se va da duminică, de la ora 15:30.