Dinamo e la pământ! Reacția antrenorului Dusan Uhrin. Ce trebuie schimbat

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 17 august 2019, ora 08:26,
dusan uhrin
dusan uhrin

Dinamo a ajuns pe ultimul loc în Liga I, la egalitate cu Academica Clinceni, după eșecul cu Chindia, 2-3, la Ploiești, la debutul lui Dusan Uhrin pe bancă.

Antrenorul ceh n-a reușit să o resusciteze pe Dinamo, iar echipa din Ștefan cel Mare bate recorduri negative istorice.

„Câinii” au doar trei puncte și 15 goluri primite în șase etape. Sezonul care a început catastrofal și evoluția din partida cu nou-promovata din Târgoviște îl pun pe gânduri pe antrenorul abia venit.

Am jucat rău în prima repriză, nu știu ce a așteptat echipa. În repriza secundă am jucat mai bine, dar per total n-am avut o evoluție bună. N-am marcat nici cât timp am fost în inferioritate. Poate n-am avut nici noroc, dar trebuie să mergem înainte.

În primul rând, trebuie să schimbăm atmosfera, trebuie să schimbăm ceea ce se întâmplă în vestiar. Trebuie să schimbăm în apărare, pentru că luăm foarte multe goluri.

Trebuie să ne gândim cum să jucăm bine din primul minut, nu doar din repriza secundă. Poate că jucătorii noștri tineri au fost puțini temători”, a spus Dusan Uhrin, după meciul de la Ploiești, la Look Sport.