VIDEO | DINAMO e LA PĂMÂNT! A treia ÎNFRÂNGERE consecutivă și BRATU e în PERICOL

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 21 septembrie 2018, ora 22:50,
FOTBAL:CSM POLITEHNICA IASI-DINAMO BUCURESTI, LIGA 1 BETANO (21.09.2018)

Dinamo a suferit o nouă înfrângere în Liga 1 și postul lui Florin Bratu e acum serios amenințat.

La Iași, Dinamo a jucat din nou foarte modest, iar moldovenii s-au impus cu 1-0.

Sin a trimis în bară în minutul 20, iar Flores nu a mai iertat în minutul 38, după ce l-a depășit cu mare ușurință pe Grigore.

La pauză, Florin Bratu a avut un conflict cu Dan Nistor și l-a schimbat pe acesta cu Cooper.

Dinamo nu a reușit însă să obțină nici măcar un punct în Copou. Hanca a ratat o șansă imensă de gol în partea a doua, iar roș-albii riscă să joace din nou în play-out.

Sepsi, egal la ultima fază

FC Voluntari a fost aproape de o victorie mare la Sfântu Gheorghe!

Malfleury a deschis scorul în minutul 28, însă partida s-a terminat la egalitate, 1-1: Tandia a salvat-o pe Sepsi printr-un gol marcat la ultima fază a meciului.