Dinamo are viitor! Roș-albii au învins-o pe FCSB în finala Cupei României!

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 27 mai 2018, ora 19:31,
Dinamo Steaua juniori

Dinamo are juniori talentați și promițători, lucru demonstrat și în finala Cupei României U19! Roș-albii au trecut la loviturile de departajare de rivala FCSB, pe Arena Națională, după un meci dramatic.

A fost 1-1 după 90 de minute! FCSB a avut două bare în prima repriză, iar roș-albaștrii au marcat în cele din urmă în minutul 37, prin Botezatu.

Moldoveanu a egalat în minutul 60, după un assist al lui Ricardo Grigore, iar Dinamo a fost mai bună la loviturile de departajare, acolo unde singurul care a ratat a fost Ștefan Cană.

Sa vina Cupa in Stefan cel Mare!Dinamo U 19 Victorie în finala Cupei României cu fcsb