Dinamo, amical cu 5 goluri în Turcia! Cum s-a încheiat partida

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 20 ianuarie 2019, ora 18:52,
Rednic Dinamo

Dinamo a jucat azi al treilea amical din Antalya! Echipa lui Mircea Rednic a trecut cu 3-2 de letonii de la Liepaja.

Bucureștenii au deschis scorul în minutul 14: Popa a înscris din penalty, după ce Nistor a fost faultat în careu.

Același Popa a făcut 2-0, însă letonii au revenit spectaculos și au reușit să egaleze în minutul 49.

Totuși, Daniel Popa a fost decisiv și a adus victoria lui Dinamo, în minutul 51, după ce a reușit hat-trick-ul.

Cum a arătat Dinamo: Muțiu – Sorescu, Ciobotariu, Grigore, Mustoe – Filip – Zenke, Ait-Atmane, Nistor, Jaadi – D. Popa

Dinamo nu marcase în primele două meciuri din Antalya: 0-2 cu Hajduk Split și 0-3 în fața elvețienilor de la Sion.