Dinamo a făcut spectacol cu echipa de pe locul 3 din Scoția

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 03 iulie 2019, ora 21:41,
dinamo-kilmarnock

Dinamo București a câștigat meciul amical cu Kilmarnock, locul 3 din prima ligă scoțiană, scor 3-0. A fost ultima partidă de verificare în cantonamentul de la Marbella, Spania.

Fundașul Florin Bejan, unul dintre jucătorii nou-veniți, a deschis scorul în minutul 11, cu o lovitură de cap în urma unei faze fixe.

În repriza a doua, Dan Nistor (67′) și Andreas Mihaiu (88′) au înscris pentru o victorie concludentă.

Dinamo a început în formula: Straton – D. Ciobotariu, Klimavicius, Bejan, R. Grigore – Mrzljak, Răuță, – Sorescu, D. Nistor, Moldoveanu – Montini.

După pauză au intrat Piscitelli, Moura, Bru, Brito, Mihaiu, I. Filip, D. Popa, Perovic și G. Crețu.

La meci a fost prezent și antrenorul echipei Gaz Metan Mediaș, Edi Iordănescu.

Lotul dinamoviștilor va reveni joi în Capitală. Primul meci oficial al noului sezon din Liga 1 se va juca luni, 15 iulie (ora 21:00), împotriva Viitorului Constanța, în deplasare.