Dică amenință CFR Cluj după victoria de la Botoșani. Misterul accidentării lui Benzar

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 16 decembrie 2018, ora 22:24,
dica
dica

FCSB a bătut din nou la Botoșani (3-1), iar Nicolae Dică a venit zâmbind în fața reporterilor. Tehnicianul FCSB a declarat că victoria pune presiune pe CFR Cluj, care joacă mâine. Dică a explicat și motivul pentru care Benzar a fost schimbat la pauză.

FCSB a egalat-o pe CFR la puncte, însă clujenii mai au un meci de juca mține, în deplasare, la FC Viitorul. Nicolae Dică este de părere că victoria echipei sale pune presiune pe CFR Cluj.

„A fost o partidă grea. Botoșani arată bine de la venirea lui Ciobotariu. Ne-au pus priobleme. Prima reprzia a fost însă foarte bună pentru noi, puteam să marcăm 4-5 goluri.

A doua repriză a fost mai slabă decât prima. Golofca și Fabbrini ne-au depășit în duelurile unu la unu. Am reușit să câștigăm, îi felicit pe băieții. Acum suntem la egalitate cu CFR și punem și noi puțină presiune pe el.

Benzar a avut probleme la stomac. A fost la toaletă la încalzire, dar a intrat pe teren. A tras de el în prima repriză. La pauză, mi-a spus că nu mai poate juca”, a declarat Nicolae Dică la finalul partidei.