Dică a explicat de ce Bizonul a fost rezervă: „Are o problemă!”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 23 septembrie 2018, ora 23:38,
Dica
Dica

Gnohere a intrat la pauză în meciul cu Dunărea Călărași. Nicolae Dică l-a trimis în primul 11 pe Raul Rusescu.

Tehnicianul FCSB-ului a explicat, după meci, motivul pentru care Gnohere a rămas pe bancă până la pauză.

Bizonul s-a antrenat doar o zi cu echipa, de aceea n-a jucat de la început. Și înainte de meciul de la Cluj, s-a pregătit doar trei zile. L-am trimis acum în teren, pentru că voiam să forțez și golul trei. Are o problemă și trebuie să treacă peste„, a spus Nicolae Dică.

Antrenorul roș-albaștrilor s-a declarat mulțumit de jocul cu Dunărea Călărași, câștigat cu 2-0.

Aveam nevoie de această victorie, să trecem pe primul loc. A fost un meci cu ritm bun, dar îmi doresc mai mult pe faza ofensivă. Le-am dat celor de la Călărași câteva contraatacuri și au fost periculoși. Dar am făcut o partdă bună. Pe Tănase l-am schimbat pentru aveam nevoie de un atacant mai masiv. Mă bucur pentru el că a reușit să marcheze. Presiune pe mine e de când am venit la Steaua, pentru că fiecare meci trebuie câștigat„, a declarat Nicolae Dică.