Nota primită de Dennis Man după un nou meci ca titular la Parma! Ce a scris presa din peninsulă

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 10 aprilie 2021, ora 22:10,
DENNIS MAN
DENNIS MAN

Fostul golgheter al Ligii 1, Dennis Man, a fost titular în duelul pierdut de echipa sa, scor 1-3, contra celor de la AC Milan!

Marcator al primului gol în campionatul Italiei în runda precedentă, Dennis Man se pare că și-a câștigat locul de titular la Parma și a pus umărul serios la ultimele jocuri ale echipei sale. Fostul fotbalistt al FCSB-ului a adus egalarea în ultimele minute ale partidei cu Benevento, încheiată cu scorul de 2-2, iar acum a bifat alte 90 de minute în tricoul formației de pe Ennio Tardini.

Fără Valentin Mihăilă accidentat, antrenorul Roberto D’Aversa a fost nevoit să se bazeze doar pe Dennis Man. Fostul jucător al FCSB-ului a fost periculos în careul advers  în începutul partidei, atunci când a șutat spre poarta apărată de Donnarumma. După meci, jurnaliștii italieni i-au acordat internaționalului român nota 5,5, un calificativ în media echipei sale.

dennis man
Sursa foto- Credit Alessandro Garofalo/LaPresse, Profimedia Images

A avut primul șut pe poartă al meciului, dar a fost doar o pasă la Donnarumma. În unele ocazii a încercat să producă pericol în defensiva Milanului, însă fără succes, au scris italienii de la Tuttomercatoweb.

11.000.000 de euro este cota de transfer a lui Dennis Man, potrivit site-ului de specialitate Transfermarkt.com. 11 meciuri, un gol și o pasă decisivă reprezintă bilanțul fostului fotbalist al celor de la FCSB din momentul transferului la Parma.