Dennis Man pune degetul pe rană! „De patru ani, ne încurcăm din prostie”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 29 iunie 2020, ora 22:59,
astra-fcsb-dennis-man

FCSB a pierdut în mod dramatic meciul din deplasare cu Astra Giurgiu, scor 2-3, după ce a condus cu 2-0. Dennis Man a declarat că acest eșec scoate FCSB din lupta pentru titlu în Liga 1.

Ovidiu Popescu a deschis scorul în minutul 18 la Giurgiu. Dennis Man, revenit după accidentare, a dublat avantajul oaspeților cu un șut superb, în minutul 29.

Astra a întors scorul în mod spectaculos, după reușitele lui Denis Alibec (36′, 80′) și Takayuki Seto (53′).

Am început bine jocul, am controlat, am avut foarte multe ocazii. Din păcate, chiar am vorbit la pauză că trebuie să ne concentrăm că ocaziile se pot răzbuna. Nu găsesc o explicație, cred că ne-am relaxat.

Campionatul este gata pentru noi, oricum era greu, dar mai speram. Acum, pentru că ne încurcăm în fiecare etapă, nu mai putem pune probleme la titlu. De patru ani încoace este la fel, ne încurcăm din prostie. Trebuie să ne simțim toți vinovați„, a spus Dennis Man la DigiSport.

FCSB a fost depășită de Astra Giurgiu în clasamentul Ligii 1.