Denis Politic, după înfrângerea de la Galați: „E aceeași poveste ca în meciul trecut”

Articol de Ionut Dumitrescu - Publicat marți, 09 aprilie 2024, ora 07:41,
Dinamo
Dinamo

Dinamovistul Denis Politic a tras concluziile după meciul pierdut în ultimul minut, scor 1-0, cu Oțelul Galați. Răzvan Tănasă a marcat golul victoriei în minutul 90+3, pe un contraatac purtat în viteză de elevii lui Dorinel Munteanu.

”Simţim o dezamăgire mare, suntem foarte supăraţi. Cred că 0-0 era un rezultat corect. Nu am avut nici noi foarte multe ocazii, dar nici ei nu au reuşit să ne domine.

E aceeaşi poveste ca în meciul trecut, un gol după minutul 90. E foarte frustrant. Noi încercăm să dăm totul în fiecare meci. Câştigăm împreună şi pierdem împreună. Am venit montaţi să câştigăm, dar ştiam că Oţelul e o echipă bună, agresivă.

Dintr-o lovitură liberă de-a noastră, ei au plecat pe contraatac. Cred că o să spun ce gândeşte toată lumea. La faza golului cred că trebuia să facem fault şi să-i ţinem cât mai departe de poartă, dar asta este!

Lupta este una foarte intensă, noi trebuie să ne concentrăm doar pe noi, pentru că degeaba ne ajută celalte rezultate, noi trebuie să adunăm puncte pentru că se îngroaşă gluma. Ne pare rău că i-am dezamăgit pe suporteri”, a declarat Politic, după meci.

În urma acestui meci, Oţelul este pe locul 3 în clasamentul play-out-ului, cu 23 de puncte, în timp ce Dinamo se află pe 9, cu 16 puncte.