Denis Haruț le pune în gardă pe rivalele din Liga 1: „Vrem să jucăm la victorie fiecare meci de acum înainte!”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 20 februarie 2021, ora 23:25,
harut fcsb
harut fcsb

FCSB a izbutit să se impună pe teren propriu, scor 1-0, contra celor de la Chindia Târgoviște, în runda cu numărul 24 din Liga 1!

Elevii lui Toni Petrea au trecut peste blestemul celor trei eșecuri consecutive și au obținut primele puncte în Liga 1 după două etape. Singurul gol al partidei a fost înscris de Darius Olaru, în minutul 23 al întâlnirii.

La finalul partidei, Denis Haruț, unul dintre transferurile „roș-albaștrilor” din această pauză de iarnă, a vorbit despre duelul din această seară și a mărturisit că atât el, cât și colegii săi, au lucrat foarte mult la atitudine în ultimele zile. Fundașul în vârstă de 21 de ani a dezvăluit că s-a integrat foarte bine la FCSB și speră să demonstreze pe cât de mult posibil că poate face față la un club de talia bucureștenilor.

„Ne bucurăm că am câștigat în această seară, am tratat foarte bine meciul din punct de vedere al atitudinii, s-a văzut o schimbare în partida de astăzi și ne bucurăm că am luat cele trei puncte. Am încercat să ne pregătim cât mai bine în ultima perioadă, știam că nu mai avem voie să facem pași greșiți și am încercat să tratăm meciul cu cât mai multă seriozitate și să jucăm la victorie fiecare meci de acum înainte.

Mă simt foarte bine, băieții m-au primit așa cum trebuie, sunt bucuros că am onoarea să fiu la un club atât de mare și sper să demonstrez că am valoare pentru această echipă. Postul de fundaș central și lateral dreapta sunt două poziții pe care eu le-am jucat, mă bucur că pot să le joc și să fiu disponibil la orice oră pentru oricare dintre ele.”, a declarat Denis Haruț, la finalul partidei cu Chindia Târgoviște.