Deja-vu în Italia! Petre, schimbat la pauză chiar la debutul la Cosenza!

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 17 octombrie 2020, ora 19:10,
petre cosenza

Adrian Petre (22 ani) a debutat la Cosenza, în Serie B, însă a avut aceeși soartă ca la FCSB.

Tânărul atacant a bifat doar 45 de minute în remiza noii sale echipe, scor 1-1 cu Cittadella. La fel ca la fosstul său club, vârful a fost schimbat la pauză.

În urma rezultatului de astăzi, Cosenza a ajuns la trei remize în eșalonul secund al Italiei.

⏹ | TRIPLICE FISCHIO di #COSCIT

Publicată de Cosenza Calcio pe Sâmbătă, 17 octombrie 2020

Adrian Petre a fost transferat de FCSB de la echipa daneză Esbjerg, pentru 500.000 de euro.

La formația roș-albastră, atacantul a reușit trei goluri și o pasă decisivă în 15 meciuri și a intrat rapid în dizgrația patronului FCSB, Gigi Becali.

800.000 de euro este cota de piață a lui Adrian Petre, potrivit transfermarkt.com.