Declarații IREALE date de selecționerul Angliei. Ce meci a văzut Boothroyd?

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 21 iunie 2019, ora 22:08,
Aidy Boothroyd

Selecționerul Angliei crede că echipa sa trebuia să câștige meciul cu România.

Aidy Boothroyd a declarat că a fost o singură echipă pe teren în repriza a doua, a lui. În actul secund, România a marcat toate cele patru goluri :))

Am fost ruginiţi în prima repriză, probabil ca urmare a rezultatului cu Franţa. A fost o înfrângere grea.

În repriza a doua a fost o singură echipă pe teren, o singură echipă care a căutat victoria. Am făcut câteva greşeli, care au venit contrar cursului jocului.

Ne-am creat ocazii până la final, cred că în minutul 85 am avut o bară. În general, trăiesc cu impresia după acest meci că puteam să câştigăm„, a spus Aidy Boothroyd, la Sky Sports.

Selecționerul Angliei U21 este în pericol să fie demis, după două înfrângeri în grupă: 1-2 cu Franța și 2-4 cu România.