Declarația secolului! Eric răspunde criticilor: „Sunt brazilian, am curul mare”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat marți, 26 februarie 2019, ora 23:26,
eric-viitorul

Brazilianul Eric de Oliveira a înscris un gol incredibil care a adus calificarea Viitorului în semifinalele Cupei României. Mijlocașul în vârstă de 33 de ani a avut un mod inedit de a le răspunde celor care spun că este supraponderal.

La Pitești, FC Viitorul a învins FC Hermannstadt cu 3-2. Sibienii au revenit de la 0-2, dar Eric a făcut șah mat toată apărarea adversă în minutul 78. (VIDEO)

Eric de Oliveira a revenit în Liga 1 în această iarnă și a bifat azi primele 45 de minute pentru Viitorul.

Sunt bucuros că am marcat primul gol în Cupa României. E prima oară când ajung în semifinale. De când am revenit, știu cât de greu e să fiu în formă și să am ritmul băieților. Cu plecarea în Qatar, am uitat cum e.

Mister mi-a acordat 45 de minute, a fost ca un test. Sunt brazilian, am curul mare, nu am ce face, ăla nu se dă jos. Sunt bine de câteva săptămâni, am avut o accidentare la gambă. Mi-am dorit foarte mult să joc acest meci, chiar dacă fizic mai am de recuperat„, a spus Eric la DigiSport.

Eric de Oliveira a mai jucat în România la Gaz Metan Mediaș și Pandurii Târgu Jiu și a înscris 61 de goluri.