Declarația războinică a lui Mititelu Jr. înaintea derby-ului cu Rapid: „Victoriile lor se vor opri acum!”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 19 aprilie 2021, ora 19:50,
Rapid Calarasi

FC U Craiova 1948 primește vizita Rapidului în acestă seară de la ora 21:00, meci în cadrul etapei a 4 a din play-off-ul Ligii 2.

Adrian Mititelu Jr. noul șef al celor de la FC U Craiova a prefațat derby-ul cu Rapid. Acesta spune că o victorie contra formației din Giulești ar crește șansele echipei pregătită de Eugen Trică la promovare. Adrian Mititelu Jr. este convins că formația sa va întrerupe parcurul bun al echipei lui Mihai Iosif, patronul alb-abaștrilor spune că s-ar mulțumi cu un gol în ultimele minute.

„Rapid e pe val în Liga 2, e echipa momentului, are 5 victorii la rând. Va fi un meci foarte greu. O victorie a noastră ne-ar aduce foarte multe șanse de promovare. Este o partidă grea, trebuie să fim concentrați. Cred că putem învinge Rapidul. Acel 5-0 din sezonul regulat a fost de vis, reușești așa ceva o dată la 5 ani. Aș fi mulțumit și cu un 1-0 diseară, gol în minutul 90+3.

Îi felicit pe cei de la Rapid pentru seria foarte bună din ultima perioadă, bravo lor, dar victoriile lor se vor opri acum!” a declarat Adrian Mititelu Jr. pentru GSP

FC U Craiova și Rapid sunt la egalitate de puncte înaintea derby-ului din această seară.