Debut ratat pentru Viorel Moldovan la Petrolul Ploiești! Înfrângere dramatică în fața Farului

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat marți, 01 septembrie 2020, ora 21:28,
petrolul farul ilie oana

Ultima partidă a etapei inaugurale a noului sezon al Ligii 2 s-a disputat pe Ilie Oană, acolo unde s-au duelat la nivelul băncilor tehnice doi foști coechipieri, Ianis Zicu și Viorel Moldovan.

Iar rechinii s-au impus cu 2-1, după ce Bârnoi, intrat în minutele de final a marcat cu poarta goală în al treilea minut de prelungiri. Primele două goluri au fost reușite în prima repriză. Mai întâi gazdele au înscris după o mare greșeală a portarului advers care a scăpat mingea în plasă la șutul din lovitură liberă al lui Țicu.

Constănțenii au înscris din lovitură de la 11m după o jumătate de oră de joc. Răuță a gafat la mijlocul terenului iar Manolache a făcut fault în careu. Cruceru a transformat de la punctul cu var pentru 1-1.

Iată care au fost echipele trimise în teren de cei doi antrenori.

Petrolul: Avram – Mendoza, Răuță, Manolache, Țicu – Meijers – Tudor, Ekollo, Enache, Rodriguez – Balint

Farul: Udeanu – Leca, Lică, Ursu, Panait – Antoche, Greu – Bălan, Cruceru, Stoica – Măzărache

În etapa următoare, Petrolul merge la Reșița, în timp ce Farul va primi pe propriul teren vizita celor de la Aerostar Bacău.