Debut de coșmar pentru Reghecampf, la Al Ahli. Adversarii au condus cu 3-0 la pauză

Articol de Vlad Ciotoran - Publicat joi, 08 aprilie 2021, ora 23:30,
profimedia-0301417913

Laurențiu Reghecampf nu a avut noroc la debutul pe banca lui Al Ahli. Noua sa echipă a fost învinsă, joi seară, de Al Raed, scor 2-3, în etapa a 25-a a campionatului Arabiei Saudite.

Raed a condus cu 3-0 la pauză. El Berkaoui (16, 24) și Djoum (28) au marcat pentru învingători.

La pauză, Reghecampf l-a aruncat în luptă și pe Mitriță. Al Ahli a redus din diferență prin Aseri (72) și Al Somah (90+1), din penalty.

Al Ahli a ajuns la șase înfrângeri la rând în campionat și ocupă locul 7, cu 35 de puncte. Lider este Al Hilal, cu 48 de puncte. Al Raed a urcat pe locul 8, cu 32 de puncte. În etapa următoare, echipa pregătită de Reghecampf va evolua cu Al Taawon, în deplasare.