VIDEO | DEBUT cu STÂNGUL pentru REDNIC! Dinamo a făcut încă un PAS GREȘIT. Mesajul pentru BALACI

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 22 octombrie 2018, ora 23:06,
Dinamo Rednic

Mircea Rednic a debutat cu un egal pe banca lui Dinamo!

În Ștefan cel Mare, roș-albii au reușit doar o remiză cu nou-promovata Dunărea Călărași, scor 1-1.

Înaintea meciului s-a ținut un moment de reculegere în memoria lui Ilie Balaci: Rednic a avut lacrimi în ochi, iar Peluza Cătălin Hîldan i-a adus un ultim omagiu fostului mare fotbalist.

Oaspeții au dat lovitura în minutul 22, după ce Mediop l-a învins pe Penedo. Popa a egalat în repriza secundă, iar Dinamo a dominat clar finalul partidei și a avut cea mai mare ocazie în minutul 89, atunci când Moldoveanu a trimis în bară.

După 12 etape, Dinamo a rămas pe locul 12 în Liga 1 și șansele de a prinde play-off-ul sunt tot mai mici.

DINAMO București vs DUNĂREA Călărași 1-1 (0-1)Au marcat: Daniel Popa (56) / Ndiaye Mediop (23)Echipa antrenată de…