Debut cu stângul pentru Iuliu Mureșan! Hermannstadt rămâne fără victorie în play-out

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 19 aprilie 2019, ora 18:02,
Muresan Birt

Hermannstadt nu și-a revenit nici după sosirea lui Iuliu Mureșan!

Sibienii au rămas fără victorie în play-out, după 1-1 la Pitești cu FC Voluntari.

Lendric a deschis scorul pentru gazde, în minutul 24, după eroarea portarului Vâtcă. Oaspeții au egalat înainte de pauză prin Ricardinho, care a marcat cu capul pentru 1-1.

Hermannstadt a ratat victoria în prelungiri: Tsomou a scăpat pe contraatac, însă s-a pierdut la finalizare și nu a putut să înscrie.

ECHIPELE:

Hermannstadt: Căbuz – Măţel, Mijuskovic, Dandea, I. Stoica, Tătar – Dumitriu (Javzic ’53), Offenbacher, Serediuc (Petrescu ’66) – Lendric (Blănaru ’79), Tsoumou

Antrenor: Vasile Miriuţă

FC Voluntari: Vâtcă – Russo, Balaur, Armaş, Gîsă – Căpăţînă, Răuţă – Ricardinho, Gadze (Deac ’86), I. Gheorghe – Bălan (Tudorie ’71)

Antrenor: Cristiano Bergodi