Debut cu stângul pentru Alibec în Turcia! Kayserispor a pierdut acasă contra celor de la Sivasspor, scor 1-3!

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 17 octombrie 2020, ora 19:57,
alibec
alibec

Denis Alibec a avut in start în Turcia pe care vrea să îl uite cât mai repede. Românul nu a avut mari realizări în meciul pierdut de echipa sa și a lui Silviu Lung jr. și Cristi Săpunaru, scor 1-3.

Alibec a început meciul pe bancă dar a intrat în minutul 66, în locul lui Fernandes, la 2-1 pentru Sivasspor.

Sivasspor a condus la pauză, dar Kayserispor a egalat în partea a doua. Finalul a fost complicat pentru echipa românilor Lung jr., Cristi Săpunaru și Alibec. Sivasspor a făcut 2-1, iar Săpunaru a fost eliminat pentru un fault extrem de dur. Cu om în minus, Kayserispor a cedat definitiv, Sivasspor marcând încă o dată în poarta lui Silviu Lung jr.