Deac îi liniștește pe fanii CFR-ului: ”Ne gândim la calificare până în ultimul minut!”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 20 februarie 2020, ora 22:35,
ciprian-deac-cfr-cluj-rennes

Ciprian Deac anunță că CFR Cluj se gândește în continuare la calificarea în optimile de finală Europa League.

Ardelenii au remizat cu spaniolii, scor 1-1. Deac a deschis scorul în urma unei lovituri de la 11 metri, iar En-Nesyri a egalat în ultimele 10 minute.

Ciprian Deac este conștient că feroviarii trebuie să marcheze cât mai multe goluri în retur pentru a spera la calificarea în următoarea fază a competiției.

Chiar dacă au încasat gol în această seară, Deac îi liniștește pe fanii CFR-ului și anunță că formația din Gruia nu a renunțat la ideea calificării.

”E clar că va trebui să obținem un rezultat mare. Dacă continuamla fel, poate rușeam să obținem victoria. Intervine valoarea și ați văzut ce valoare au.

Noi am compensat prin muncă și dăruire. Noi, jucătorii, încă ne gândim la calificare până în ultimul minut” a declarat Ciprian Deac.