Daniel Oprița a pus tunurile pe arbitraj după remiza cu FCSB 2: „Toate deciziile au fost în defavorea noastră!”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 13 martie 2021, ora 18:58,

„Militarii” au terminat la egalitate, scor 1-1, partida contra celor de la FCSB 2, în runda cu numărul 11 din Liga 3!

Formația condusă de Daniel Oprița a obținut egalarea în minutele de prelungire ale partidei, asta după ce s-a văzut condusă din minutul 72 de echipa adversă. În urma acestui rezultat, CSA Steaua reușește să rămână pe prima poziție în ierarhie și se află în continuare la două puncte distanță față de FCSB 2.

Imediat după terminarea partidei, antrenorul CSA-ului, Daniel Oprița, a vorbit despre confruntarea de astăzi și este de părere că echipa sa merita mai mult din acest meci. Tehnicianul în vârstă de 39 de ani nu a uitat însă să îi ironizeze pe cei de la FCSB 2, formație care din punctul său de vedere trebuia mutată în Ilfov.

A fost un meci clar al nostru. Am arătat că ne-am dorit să câștigăm, s-a văzut cine și-a dorit mai mult victoria. Toate deciziile au fost în defavorea noastră! A fost fault la Bărbulescu, Octavian Popescu a băgat talpa și trebuia eliminat. Toată lumea cred că a văzut asta. Dacă nu intra mingea în poartă, trebuia să fie penalty. Îmi felicit băieții pentru atitudine, curaj, ei au fost mai fricoși decât ai noștri. Am avut ocazii multe, meritam să câștigăm la cel puțin trei goluri diferență.

Am vrut să fim prudenți, să nu riscăm, dar le-am făcut față. Au echipă bună, nu e ușor, sunt jucători de calitate. FCSB trebuia mutată cu Clinceni, sunt din Ilfov. N-am vrut să-i trimit în Moldova.

Așteptăm toate legendele adevărate de noi, să ne ajute. Am o relație bună cu Pițurcă, mi-a fost antrenor, mai discutăm. Mă încurajează să promovez. Capul în pământ, muncă, suntem la liga a treia, nu o să ne fie ușor”, a spus Daniel Oprița, la finalul partidei cu FCSB 2.