Dan Petrescu dă cărțile pe față după eșecul din Gruia: ”Sunt și probleme interne!”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 28 iunie 2020, ora 23:17,
Petrescu reactie

Dan Petrescu a reacționat după înfrângerea cu Universitatea Craiova, scor 2-3.

Craiova a condus cu 2-0, după reușitele lui Elvir Koljic (10′) și Valentin Mihăilă (56′), CFR Cluj a revenit în doar zece minute, prin Ciprian Deac (60′) și Vinicius (70′), iar Cicâldău a reușit golul victoriei în minutul 88.

Dan Petrescu este nemulțumit de arbitrajul din meciul cu Universitatea Craiova și și-a urecheat elevii pentru prestația din această seară.

De asemenea, ”Bursucul” a scos la iveală problemele din interiorul clubului: „Nu pot să-l compar cu meciul cu FCSB. Am revenit de la 2-0. A fost o săptămână agitată, cu multe probleme şi jucătorii nu cred că au reuşit să se concentreze după meciul de la Botoşani şi asta s-a văzut azi. Am avut un penalty clar la Costache, o fază importantă. La golul doi al lor era offside, dacă era VAR în România. Un 2-2 nu era aşa de rău, eram dezechilibraţi la mijloc. Şi această regulă cu U21 mă face să aştept mereu.

Mă gândeam să câştigăm meciul la 2-2. Asta e viaţa. La 37 de meciuri dacă pierzi un meci nu e aşa de grav. Prima repriză a fost a lor, a doua a noastră. Regula U21 e… Au fost ceva probleme, s-a văzut. Mai sunt şi probleme interne, sunt jucători care nu joacă din cauza regulii U21. Aceste lucruri s-au văzut la final pe tabelă. E greu ca CFR să ia un gol acasă, dar trei?! Nu vreau să mai spun altceva.” a declarat Dan Petrescu.