Dan Petrescu are probleme mari! Doi atacanți s-au accidentat, înaintea meciului cu Celtic

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 29 septembrie 2019, ora 22:32,
dan-petrescu-cfr-cluj

CFR Cluj a câștigat fără emoții meciul cu Gaz Metan Mediaș, scor 3-0, dar a pierdut doi jucători importanți, care s-au accidentat. Atacanții Lacina Traore și Billel Omrani sunt incerți pentru meciul cu Celtic Glasgow din Europa League.

Înainte de finalul primei reprize, ivorianul Lacina Traore s-a lovit și a fost înlocuit cu Billel Omrani.

Atacantul francez, golgheterul CFR-ului, a înscris un gol superb în minutul 56. Câteva minute mai târziu, Omrani s-a accidentat și a fost înlocuit cu Pereira.

Nu se știe deocamdată dacă problemele medicale ale celor doi atacanți sunt grave.

Joi, 3 octombrie, de la ora 22:00, Celtic Glasgow joacă pe teren propriu cu CFR Cluj, în grupa E din Liga Europa.

liga 1atacantigaz metan mediașdan petrescuaccidentariCelticEuropa Leaguelacina traorebillel omranicfr cluj