Dan Nistor se gândește la titlu! „Avem forța să ducem lupta până la final”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 02 martie 2020, ora 09:25,
Nistor-Craiova

Universitatea Craiova a urcat pe primul loc în Liga 1 după victoria cu Gaz Metan Mediaș, scor 2-1, în prima etapă a play-off-ului. Mijlocașul Dan Nistor este convins că ‘alb-albaștrii’ au șanse bune să câștige titlul, după o pauză de 29 de ani.

Alexandru Cicâldău (3′ – penalty) și Valentin Mihăilă (27′) au înscris pentru gazde. Reușita oaspeților a fost semnată de către Marius Constantin (9′ – penalty).

Suntem bucuroși că suntem pe primul loc, dar e doar prima etapă. Mai sunt nouă runde foarte grele. Eu cred că avem forța să ducem lupta până la final, dar vom vedea. Avem o echipă bună, jucăm fotbal frumos Eu cred că am avut destule ocazii azi, a fost un fotbal frumos și cred că am meritat să câștigăm.

Nu pot să zic că a fost o cădere în repriza a doua. Am jucat la rezultat, ne-am retras un pic și am vrut să jucăm pe contraatac. Ne bucurăm că s-a terminat așa și am câștigat cele trei puncte. Nu mă interesează ce spun adversarii, punctele sunt la noi și ei nu au câștigat nimic„, a spus Dan Nistor la finalul partidei.

Pentru Universitatea Craiova urmează meciul de miercuri din sferturile de finală ale Cupei României. Oltenii se deplasează la Iași.

Astăzi, de la ora 20:30, este programat meciul CFR Cluj – Astra Giurgiu.

gaz metanliga 1dan nistorplay offnistorgaz metan mediașcraiovauniversitatea craiova