Discurs surprinzător al lui Dan Nistor: ,,Mă gândesc că poate sunt blestemat să nu câştig un trofeu”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 05 mai 2021, ora 21:19,
dan nistor
dan nistor

Dan Nistor, mijlocaşul celor de la Universitatea Craiova, a reacţionat la finalul jocului cu Sepsi OSK, pierdut cu scorul de 0-2.

În urma eşecului cu Sepsi, Dan Nistor spune că încă mai speră la titlu din Liga 1, de care echipa era mai aproape după victoriile cu CFR Cluj şi FCSB.

Acesta mai spune că dacă Craiova reuşea să înscrie la scorul de 0-0, situaţia partidei ar fi fost alta, dar golul venit înainte de pauză i-a pus la pământ.

,,Nu s-a terminat. Cât avem şanse, vom lupta până la final. Nu trebuie să ne dăm bătuţi. Ce să se întâmple? Am avut ocazie la 0-0. Dacă marcam, alta era situaţia acestei partide. Am intrat la pauză cu un deficit de un gol şi n-am putut să mai revenim.

Nu avem ce să facem, trebuie să mergem mai departe şi să muncim mai mult în continuare. Nu mai am cuvinte, nu mai ştiu ce să zic. Mă gândesc seara, poate chiar sunt blestemat, nu pot să câştig un trofeu. Nu ştiu ce se întâmplă. Nicio echipă nu e mică în playoff, aţi văzut cum joacă toţi. Sepsi a avut probabil o primă de joc, au meritat victoria.”, a declarat Dan Nistor la finalul jocului.

În urma rezultatului din această seară, Universitatea Craiova rămăne pe locul 3 în play-off, cu 37 de puncte, în timp ce Sepsi rămâne tot pe locul 4, cu 33 de puncte în clasament.

Citeşte şi VIDEO | Încă o dezamăgire! Craiova pierde și la Sfântu Gheorghe și își diminuează foarte multe șansele la titlu