Dan Alexa, cu gândul la Liga 1: ”Urmează finala cu Turris!”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 26 iulie 2020, ora 20:37,
dan-alexa-rapid-2

Dan Alexa a oferit prima reacție după ce Rapid a câștigat în deplasarea de la Arad, scor 2-1 cu UTA.

Giuleștenii au fost conduși la pauză, după reușita lui Minculescu, însă elevii ”Chirurgului” au revenit în a doua repriză prin ”dubla” lui Mallo Blanco.

Dan Alexa nu a fost impresionat de prestația liderului UTA și este deja cu gândul la finala cu Turris, din ultima etapă a play-off-ului Ligii a 2-a.

”Am controlat meciul de la început. Știam că UTA este o echipă bine organizată, o echipă care închide foarte bine toate culoarele de pasă, ei au controlat jocul până la pauză.

Am fost inspirat cu trecerea lui Sefer în zona centrală, un jucător care a făcut diferența astăzi, e foarte talentat. Pe lângă cele două goluri, am reușit să mai avem două – trei situații foarte mari.

UTA nu a reușit să ne pună mari probleme. Urmează finala cu Turris. E o victorie meritată, dar care ne obligă să câștigăm cu Turris, care e o echipă foarte bună. a declarat Alexa la Digi Sport.