CUPA ROMÂNIEI | Rapid, eliminată de Progresul Spartac! Craiova a făcut spectacol

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat marți, 20 octombrie 2020, ora 17:08,
rapid voicu
rapid voicu

Spectacol total în Cupa României: Rapid a fost eliminată de Progresul Spartac, iar FCU Craiova s-a calificat la pas în următoarea fază a competiției.

Giuleștenii merg din rău în mai rău. După umilința de la Severin, scor 0-5, rapidiștii părăsesc Cupa. Progresul Spartac a eliminat-o pe formația lui Iencsi după victoria cu 3-2.

După primele 90 de minute, meciul s-a încheiat la egalitate, 2-2. Toate golurile au fost marcate în prima repriză: Cirlig și Grigore pentru gazde, iar Dulca și Bălan pentru bucureșteni.

Milea a marcat golul victoriei pentru Progresul Spartac în minutul 119!

Rapid părăsește Cupa României

Publicată de FC Rapid 1923 pe Marţi, 20 octombrie 2020

De cealaltă parte, FCU Craiova a eliminat-o pe Filiași. Clubul patronat de Adrian Mititelu a făcut spectacol și a câștigat cu 4-0.

Răducanu a reușit o ”dublă” în prima repriză, iar Bălan și Ciolacu și-au trecut și ei numele pe lista marcatorilor în a doua repriză.

Publicată de Fotbal Club Universitatea 1948 pe Marţi, 20 octombrie 2020

În turul următor al Cupei merg și Turris Turnu Măgurele, care a trecut de CSM Slatina, și Ripensia Timișoara, care a trecut de Șoimii Lipova.