CUPA ROMÂNIEI | Ceahlăul, doar o ”pietricică” în calea ”lupilor”! Petrolul se califică în optimi

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat sâmbătă, 28 noiembrie 2020, ora 20:53,
petrolul bucurie

Petrolul a spart gheața! ”Lupii galbeni” au întors-o ca la Ploiești în Cupa României.

Formația lui Viorel Moldovan s-a calificat în optimile de finală ale competiției, după ce a trecut de Ceahlăul Piatra Neamț, scor 2-1.

Ploieștenii au avut probleme serioase în primele 45 de minute, iar prima repriză s-a încheiat cu gazdele în avantaj, care au marcat prin Curpan.

În repriza secundă, prahovenii au întors rezultatul grație reușitelor lui Buhăescu, minutul 75, și Pol Roige, minutul 77.

Chindia Târgoviște, FCSB, CSU Craiova, Turris Turnu Măgurele, Dunărea Călărași, ASU Poli Timișoara, ACS Viitorul Târgu Jiu, FC Botoșani și Farul Constanța sunt echipele care s-au mai calificat în optimile de finală ale Cupei României.