Cum a comentat Meme Stoica deciziile arbitrului în meciul cu Hermannstadt: ,,Penalty inventat”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat luni, 15 februarie 2021, ora 09:20,
Mihai Stoica

Meciul dintre Hermannstadt şi FCSB, din etapa a 23-a a Ligii 1, disputat la Mediaş, s-a terminat cu victoria gazdelor, scor 1-0.

Unicul gol al partidei a fost marcat de Romario Pires în minutul 14 al partidei, din penalty, după o fază controversată de arbitraj.

Mihai Stoica a reacţionat la pauza meciului cu sibienii, unde a spus că FCSB a avut parte de o premieră în acest sezon. Acesta asusţine că penalty-ul acordat de arbitrul partidei a fost unul inventat.

,,Până acum, aveam o medie de un penalty/meci neacordat, de regulă la 0-0. Acum, avem în sfârșit parte de o schimbare. Penalty inventat contra noastră!”, a scris pe Facebook managerul general de la FCSB.

După această partidă, FCSB a rămas lider în Liga 1, cu 48 de puncte acumulate după de a disputat 23 de jocuri în campionat.

De cealaltă parte, Hermannstadt se află pe locul 14 în Liga 1, cu 22 de punste adunate după ce a jucat 23 de meciuri în campionat.

Citeşte şi Vedetele FCSB, puse la zid de Duckadam: ”Scuze ieftine!”