VIDEO | CSM Slatina-„U” Cluj 2-4. Gol spectaculos dedicat în memoria lui Remus Câmpeanu

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat duminică, 04 aprilie 2021, ora 15:21,
UCluj
UCluj

Partida dintre dintre CSM Slatina și „U” Cluj, meci din cadrul Grupei A a play-out-ului Ligii 2, s-a terminat cu victoria studenților, scor, 4-2.

Gazdele au deschis rapid scorul prin Daniel Rogoveanu în minutul 4, din penalty. Elevii lui Costel Enache au restabilit egalitatea prin Carol Alexandru Taub după ce acesta a tras un șut spectaculos din afara careului în minutul 27, stabilint scorul pauzei, 1-1.

În a doua parte a meciul, studenții au trecut în avantaj în minutul 50 prin Victor Dican. În minutul 68 al meciului de la Slatina, Cosmin Mester a puncat pentru 3-1. După doar 7 minute Victor Dican și-a trecut în cont dubla.

În minutl 88, Ianis Stoica a redus din diferență pentru CSM Slatina, stabilind scorul final al partidei, 2-4.

În urma acestui rezultat, „U” Cluj este pe locul 2 în Grupa A a play-out-ului Ligii 2 cu 32 de puncte, de cealată parte CSM Slatina este pe poziția a 6-a în clasament cu 15 puncte.

CSM Slatina: Nic. Grecu – Pisăru (Deta 57′), M. Manea, Cr. Preda, Bodri – Ov. Popescu (Doman 57′), D. Toma (cpt.)( M. Grigore 71′), Rogoveanu (C-tin. Radu 57′), Oprescu – Necşulescu, I. Stoica
Rezerve: Velcu – Iana, Cotigă, Vlada, Ceapă
Antrenor: Cristian Stănculeţu

”U” Cluj: Muţiu – Dican (cpt.), Telcean, Andr. Răuţă, Ilieş (Meșter 30′) – D. Acka (Nic. Pîrvulescu 30′), Negrean, Taub – Ribeiro, Al. Pop (Golan 46′), Ogbu
Rezerve: Anca-Trip – Chacana, Gavra, Luchin, Ştefănescu, Sburlea
Antrenor: Costel Enache