CSM Poli Iași, fără victorie în play-off! Astra, succes categoric în Copou

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat joi, 26 aprilie 2018, ora 21:42,
Astra bucurie

CSM Poli Iași rămâne fără victorie în play-off! Echipa antrenată de Flavius Stoican a pierdut restanța cu Astra Giurgiu, pe teren propriu, scor 0-3.

Gazdele au început cum nu se poate mai prost, iar Florentin Matei a deschis scorul încă din minutul 8, cu un șut la colțul scurt, din careu.

Apoi, Astra s-a desprins în ultimul sfert de oră. Abia intrat pe teren, Laurențiu Buș a făcut 2-0 în urma unui contraatac, în minutul 75.

Portarul Rusu a gafat și el nepermis, iar Seto a lămurit lucrurile definitiv, oaspeții reușind să se impună cu 3-0.

Dacă Astra speră acum chiar și la podium, Iașiul va termina aproape sigur pe ultimul loc în play-off.

ECHIPELE:

Iași: Rusu – Sin, Jagodinskis, Mihalache, Chelaru (’36 Danale) – Cioinac, Qaka (’46 Mihăescu) – Platini (’69 Kizito), Jo, Zaharia – A. Cristea

Astra: Iliev – Erico, Bejan, Polczak – Stan (’83 Belu), Seto, Mrzljak (’87 Biceanu), Radunovic – Balaure, Vera, Fl. Matei (’73 L. Buș)