CSM Bucureşti, din nou campioană în Liga Naţională de handbal feminin

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat miercuri, 25 aprilie 2018, ora 21:47,

Echipa feminină de handbal CSM București a câștigat matematic, miercuri, cel de-al patrulea titlu consecutiv în Liga Națională, după ce SCM Craiova, a doua clasată, a pierdut în deplasare cu CSM Roman, scor 18-19, cu patru etape înainte de finalul sezonului.

„Tigroaicele” au un avans de 12 puncte în clasament și un meci mai puțin disputat, astfel că echipa antrenată de Per Johansson nu mai poate fi depășită.

În partida de la Roman, gazdele au condus aproape tot meciul, chiar şi la trei goluri diferenţă, dar SCM Craiova a revenit în ultimele minute, de la 12-15 la 18-16. Au urmat patru minute de vis pentru CSM Roman, cu trei reușite consecutive.

SCM Craiova și Măgura Cisnădie vor lupta pentru locul secund în Liga Națională. Oltencele au un avans de un singur punct în clasament.