CSA Steaua e tot mai departe de promovare! Remiză în derby-ul cu Dinamo

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 25 mai 2018, ora 23:34,
CSA Steaua Dinamo

CSA Steaua a debutat cu stângul în play-off-ul din liga a patra și a reușit doar un egal cu Dinamo, scor 1-1.

Încurajați de ultrașii de la Peluza Sud, steliștii au luat gol în minutul 31, atunci când Stan a marcat printr-o scăriță de efect.

Deși Dinamo a rămas în 10 oameni, Steaua a reușit în cele din urmă doar un egal: Camara a marcat în minutul 62 și partida s-a încheiat cu scorul de 1-1.

E al doilea egal la rând între Steaua și Dinamo. În turul sezonului regulat, roș-albaștrii s-au impus clar, 8-0.

Rivala Stelei, Academia Rapid a făcut scor cu AS Tricolor, scor 4-0, iar Daniel Niculae a reușit o dublă. Giuleștenii sunt favoriți la promovare și au 3 puncte peste roș-albaștri.

Academia Rapid o va întâlni în următoarea etapă pe Dinamo, în timp ce Steaua are meci cu Unirea Tricolor.