Croitoru laudă transferurile făcute de Dinamo: „Îl felicit pe Contra pentru ce jucători a adus!”

Articol de Realitatea Sportivă - Publicat vineri, 11 septembrie 2020, ora 23:58,
marius-croitoru-botosani

Botoșani a plecat doar cu un punct de pe terenul lui Dinamo, după ce a condus cu 1-0 încă din minutul 37.

Antrenorul moldovenilor i-a felicitat pe dinamoviști pentru transferurile realizate în această vară.

Golul egalizator a venit în urma unei faze individuale, realizată de Borja Valle, fotbalist sosit de curând în „Groapă”.

„Sunt supărat pe mine, trebuie să îmi dea mie de gândit. Am arătat ca o echipă care acum 15 ani venea să joace cu Dinamo, nu umilă, ci temătoare!

Dinamo are echipă bună, bravo lui Contra pentru ce jucători a convins să vină aici, Dinamo a fost peste Botoșani în repriza a doua.

Iar golul e unul mai rar pe stadioanele noastre, poate la Gică Hagi. Trebuie să ai minte, minte fotbalistică, să transmiți de la cap la picior”, a declarat Marius Croitoru după meci.